Kontakt os

Alle henvendelser sker til Sekretariatet

(Også post vedr. ansættelser, indmeldelser, udmeldelser og lønforhandlinger, med mindre andet er aftalt)

Tlf.: 75 34 17 77      (Mandag til fredag kl. 9 til 15)

E-mail: kontor@kirketjener.dk

Sekretariatet
Solbakken 30
7260 Sdr. Omme                          

 

 
Faglig Sekretær
Benny Rosenqvist

Mobil: 21 17 33 77  
Faglig Sagsbehandler
Helle B.S. Simonsen

Mobil: 29 45 08 09
 


 

 Bestyrelsen for Danmarks Kirketjenerforening

 

Lille Gert

I bestyrelsen siden 2008
- på valg i 2020

Formand

 

Gert R. Schmidt

Brejningvej 30
6971 Spjald

Tlf.: 22 16 89 42

Mail: formand@kirketjener.dk   

 

 

 

Skjern Kirke

 

 

 

 

Jan K

I bestyrelsen siden 2018
 - på valg i 2020

Jan Kvistgaard

Kasserer

 

Mobil: 26 25 98 58

Mail: jk@kirketjener.dk

 

 

 

Risskov Kirke, Århus

 

   

Lille Helene 2

I bestyrelsen siden 2006
 - på valg i 2020

 Helene Devantié

Næstformand, stillingsannoncer og web 

 

Tlf.: 24 94 84 84

Mail: helene@kirketjener.dk 

 

 

 

Alderslyst Kirke, Silkeborg 

 

 

 

RoLF PiaH

I bestyrelsen siden 2017
 - på valg i 2019

 
Pia Dyhrberg Hansen

 

Tlf.: 28 73 80 45

Mail: pia@kirketjener.dk 

 

 

 

Jakobskirken, Roskilde

     
Benny

I bestyrelsen siden 2016
 - på valg i 2019

Benny Chordt Hansen

 

 Kontaktperson for tillidsrepræsentanter

 

 

Tlf.:   60227397

Mail: benny@kirketjener.dk  

Præstebro Kirke, Herlev

 

 

 

Susanne

I bestyrelsen siden 2018
 - på valg i 2020

Susanne Bratløv 

Redaktør

 

Tlf.: 20618972

Mail: susanne@kirketjener.dk

Johanneskirken, Greve

 

 

 

LarsM

I bestyrelsen siden 2013
 - på valg i 2019

Lars Medom Madsen

 

Tlf.: 96 13 00 60

Mobil: 40 74 30 70

Mail: lars@kirketjener.dk

Mejdal Kirke, Holstebro

     

Bogholder

Stig Schwartz Hansen

Tlf. 23 24 91 24

Mail: ssh.z@hotmail.com 

 Bank: 7651 - 1217093

Giro:  +73 <       +81842965

PBS-nr.: 7862709 - Deb.gr.:1

 

MØDEKALENDER (NÆSTE 6)

24 sep 2018
14:00 - 19:00
Stiftskredsmøde Helsingør
01 okt 2018
09:00 - 10:15
1. styregruppemøde: Partnerskaber om Uddannelse
01 okt 2018
09:00 - 10:45
1. styregruppemøde: Partnerskaber om Uddannelse
01 okt 2018
10:00 - 14:30
Folkekirkens brancheudv.
01 okt 2018
15:00 - 16:00
Stiftskredsmøde Fyn
08 okt 2018
12:00 - 17:00
Stiftskredsmøde Roskilde/Lol. Falster

Besøg a-kassen ...

min-a-kasse

Facebook